AİLELERİN AMERİKADA DOĞUM HİKAYELERİ


GÜLÜM - MEHMET E.

Sevgili Erzincan ailesi! Bu tatlı moda tutkunu aile ile tüm süreci neredeyse beraber geçirdik. Mehmet Bey moda fotoğrafçısı ve Gülüm Hanım da makyöz olunca, biz de Westwood’daki evlerinde bu yaratıcı, yetenekli çiftin doğum macerasının parçası olmaktan büyük keyif aldık. Oğulları Kaan doğmadan, Mehmet Bey Los Angeles’ın tüm güzelliğini ortaya koyacak alanlarda güzel eşinin fotoğraflarını çekti. Tüm serüvenin en tatlı parçası da Gülüm Hanım’ın annesi Fatoş Abla’yı yazmazsak olmaz. Torununu ‘eleman’ diye dört gözle bekleyen tatlış bir anneanneden daha keyifli ne olabilir? Dokroumuz ile doğumlarını normal olarak geçiren aile, Kaan’ı Hollywood’daki hastanemizde kucaklarına aldı. Şimdi Erzincan ailesi süreçte yaşamlarını ve kariyerlerinin kalanının bir kısmını Los Angeles’da geçirmek üzere hazırlanıyorlar. Yolları açık olsun! Onları çok seviyoruz!


SİMRU - KEREM T.

Gülüm - Mehmet Erzincan çiftinin tam da yan komşusu Topraklar ailesi! Kelton Aparmanının 115 ve 116 nolu evlerinde konaklayan ailelerimiz tam iki gün ara ile doğumlarını gerçekleştirdiler. Los Angele'da kaldıkları süre boyunca Simru Hanım, Kerem bey ve anneanne Ayşenur Hanım torunları George Selim’in gelişini büyük heyecanla beklediler. Simru Hanım koyu bir Galatasaray taraftarı. George anneye ne kadar çekmiş ki hayata merhaba der demez o da Galatasaray Store’un bebek modeli oldu. Simru Hanım normal doğumdan korkarak hastaneye girişini yapmıştı. Sakinleştirici ve epidural ile doğumunu normal gerçekleştirdi. 2,5 aylık Los Angeles maceralarından mutlu dönen aile, her fırsatta doktorumuza selamlarını iletmeyi ihmal etmiyor.


SELİN - TÖRE K.

Neredeyse her ailemizin yanlarında onlara destek olan, moral veren büyükleri olması ne kadar büyük bir şanstır! Kimi zaman aileler Türkiye’de kalıp evlatlarına buradan destek olur iken kimisi de Amerika’ya onlarla gelebiliyor. Emekli Subay Erol Bey gelinine ve oğluna bu güzel hediyeyi yapmayı aylar öncesinden düşünen bir babamız idi. Erol Bey ile aylar öncesinden iletişime geçmiştik. Erol Bey torununa "Koca Kovboy" ismini takmıştı :) Eşi Nevin Hanım ile beraber ve oğlu & gelini ile yine Kelton’da bulunan apartmanımızda kaldılar. Apartman 115 ve 116 bu sefer de Selin Koca ve yan komşuları diğer hamile annemiz Gözde İnal’ı konuk edecekti. Erol Bey torunu koca kovboy için bir blog yazarak tüm süreçlerini burada paylaştı. Doğum normal gerçekleşti ve bizler de Erol Bey’in sınavından geçtik. Selin ve Töre, Erol Bey’e jestlerini doğum sonrası açıkladılar. Çocuklarının ismini Erol-Bora koydular. Şimdi Göcek’te yaşayan ailemizi özlemle anıyoruz.


GÖZDE - BEYZAT İ.

Küçük Nil karnındayken bir an bile onunla konuşmayı ihmal etmeyen bir annemizi nasıl anlatacağız! Gözde Hanım, Los Angeles’e yalnız gelen bir annemizdi. Kendisinin de onayı ile Gözde Hanım’a, Selin Hanımların kaldığı evin yan dairesini tutmuştuk. 2 daire, 1 kız (Nil) ve 1 erkek Erol Bora’yı beklerken annelerimiz iki buçuk ayı Westwood çevresinde doğum yürüyüşleri yaparak geçirdiler. Güler yüzlü Gözde Hanım kaldığı süre boyunca Kaplan Dil okulunda İngilizce dil eğitimi aldı. Doğuma yaklaşırken Gözde Hanım’a annesi Los Angeles’e geldi ve Nil bebek 39.haftada dünyaya gözlerini açtı. Babası Beyzat Bey’in gelişini bekleyen bir bebeğimiz de küçük Nil’di. Los Angeles’ten California’lı kızları ile musmutlu dönen ailelerimizin gülümsemeleri yüzlerinden eksik olmasın.


ELİZ - ÖZEM H.

Sevgili Eliz Hanım üniversiteyi Chicago’da profesyonel basket oynayarak geçirmiş bir anne adayımızdı. Sonradan Amerika hasretiyle Los Angeles’e gelip doktorumuzu çok sevip ayrılmayan bir annemiz oldu. Kızı Sıla Farah’ın doğumunu Hollywood’da kiraladıkları stüdyo dairede annesi İmren Hanım ile beklediler. Doğum yaklaşırken babamız Özem Bey ve annesi de Los Angeles maceralarına eşlik ettiler. Tatlı Sıla Farah tam dört buçuk doğarak annemizi sezaryen olasılığının ucundan döndürdü  Doğumu normal gerçekleştiren Eliz Hanım, ne kadar Amerika tecrübesi ve yabancı dili olsa da, ekibimiz ile bu süreci gerçekleştirmiş olmaktan dolayı çok doğru bir karar verdiği düşüncesinde. Umuyoruz Eliz Hanım’ın Amerika’da yaşama hayalleri gerçek olur ve yılın belli dönemini orada tatlı aileleri ile beraber geçirebilirler.


AYŞE - ÖMRÜM V.

Sevgili Ayşe Hanım ve Ömrüm Bey çok uzun seneler Los Angeles’i ziyaret eden annelerinin ısrarı ile doğumlarını burada yapmaya karar vermişlerdi. İranlı doktorlarımız ile Downtown’da yer alan hastanemizde normal doğumlarını gerçekleştirdikten sonra Öyküm Liz’i kucaklarına aldılar. Dünyalar tatlısı Öyküm, doğumundan sonraki ilk ayı dayısı, anneannesi, babaannesi ve dedesi ile beraber geçirdi. Yılın büyük bölümü Marmaris’te yaşayan ailemizi sevgi ile anıyoruz. Ailemizi, Anne-Bebek Dergisinin Aralık 2016 sayısında da görmeniz mümkün. İyi kalpli ailemiz hep mutlu olsun!


ZEYNEP - ENGİN S.

Yılın çoğu zamanını iş sebebiyle yurt dışında geçiren bu çiftimiz doğumlarını Downtown’da yer alan hastanemizde normal olarak gerçekleştirdiler. Doğumlarında, Ankara’dan gelen anne ve babaları da vardı. Tüm aile dört ay gibi bir süre Los Angeles’te kaldılar. Zeynep Hanım ve annesi ilk aylarını sahil kenarında yer alan Santa Monica’da geçirdikten sonra, doğum yaklaşırken West Hollywood bölgesine taşındılar. Lea bebek doğduktan bir ay sonra Ankara’ya geri dönen ailemiz de ileride Amerika’da bir gelecek düşünüyor. Yoları açık olsun!


İDİL – GÖKHAN G.

İdil Hanım ve eşi Gökhan Bey ekibimiz ile tanıştıklarında Los Angeles’a zaten gelmiş ve evlerine yerleşmişlerdi. İdil Hanım’ın ablası Los Angeles’ta yaşıyordu ancak doğum ve hastane ile ilgili profösyönel ve güvenilir bir desteğe ihtiyaçları vardı. Tam bu sırada referans ailelerden bizleri duymuş ve iletişime geçmişlerdi. Tam 1 sene önce Mia bebek Hollywood’da dünyaya geldi. Ablası Ece, kardeşi doğduğunda 5 yaşındaydı. İkinci çocuğunu Amerika’da doğuran İdil Hanım doğum sonrası Türkiye’ye döndükten sonra deneyimleri ile ilgili şu sözleri söylüyor:

“Amerika'da Doğsun ekibinden çok memnun kaldık”

“İlk çocuğumu Amerika’da dünyaya getiremedim, en azından bir tanesi aracılığı ile ayağımızın Amerika’da olması hem beni hem de eşimi çok rahatlatıyor. Kız çocuklarıma ikinci bir gelecek alternatifi sunduğum için çok memnunum. Bizler Los Angeles’a direkt taşınmak üzere gitmiştik. Sonrasında planlarımız değişip Ankara’ya geri geldik ancak zaman içerisinde seyahatlerimizin artacağına eminiz. Süre boyunca doktordan hastanede ve bize Los Angeles’ta her an destek olan Amerika'da Dogsun ekibinden çok memnun kaldık”.


İLKE - KÜRŞAD Ç.

İlke Hanım Los Angeles’e yardımcısı Samantha, 5 yaşındaki oğlu Kayra ve eşi Kürşad Bey ile gelmişti. Kürşad Bey ilk hafta ailemiz yerleşimini tamamladıktan sonra döndü. 2 oda evleri Westwood’da bulunan ailemiz, ilk çocuklarını Westwood’da bulunan bir kreşe yazdırdılar. Doğumunu sezaryen gerçekleştiren İlke Hanım, Los Angeles’te geçirdikleri zamanı hala çok özlüyor ve yazın doğan Emir bebekleri ile yeniden şehri ziyaret etmek istiyor. Bizler de İlke Hanım’ın Los Angeles deneyimlerini, ikinci çocukları için doğuma gelen tüm aileler ile paylaşıyoruz. Antalya’da yaşayan bu güzel, geniş aileyi sevgi ve özlem ile anıyoruz.


LALE - YUSUF D.

Lale Hanım ve Yusuf Bey tüm doğum sürecini Westwood bölgesinde beraber geçirme şansı bulan ailelerimizden idi. Kendileri, İlke Hanımlar ile komşu olarak bir ay ara ile doğumlarını normal gerçekleştirdiler. Devin bebek maviş gözleri dünyaya gözlerini açtı. Onları çok seviyoruz.

“İyi ki doğru aracı kurumu seçmişim”

“Melekler şehri Los Angeles'a ayak bastığımız andan, doğum sonrası ülkemize döndüğümüz güne kadar geçen üç aylık süreçte her konuda bize yardımcı olan Amerika'da Dogsun'a çok teşekkür ederim.

Kendisinin tavsiyesi ile seçim yaptığımız hastanede doğumumu gerçekleştiren. Doktorumuzun güler yüzü ve hakimiyeti hem doğumumu hem de doğuma kadar olan süreci sakin ve tereddütsüz geçirmemi sağladı. Soranlara hep diyorum melekler şehrinde 2 meleğin eline düştüm "Doktorum, Amerika'da Dogsun ekibi ve bir melek olan oğlumu dünyaya getirdim. İyi ki doğru aracı kurumu seçmişim ve onun güvenilir tercihlerine inanmışım.”


MELTEM - EMİR A.

Dünya tatlısı Demir’in anne ve babası dünya tatlısı Meltem Hanım ve Emir Bey de bizimle bir arkadaşları vasıtasıyla iletişime geçmişti. Emir Bey Santa Monica’da bir oyun şirketinde yarı zamanlı çalışabildiği için doğum sürecinin ortalarında bizimle görüşmeye geldi. Hastaneleri gezip içlerinde Hollywood’da yer alan hastanemizi kendilerine uygun bulduktan sonra 33.haftada Santa Monica’da kiraldıkları iki odalı eve geçmişlerdi. Demir bebek normal doğum ile dünyaya geldi. Şimdilerde bizimle iletişime geçip Meltem Hanım’ın tecrübelerini dinleyebilirsiniz. Çok şanslıyız ki, kendisi doğum sonrasında İstanbul’daki operasyonumuzda bize destek vermeyi kabul etti. İyi ki var!

“Bebeğinize verebileceğiniz en güzel armağan”

Amerika’da doğum konusu ilk kez gündeme geldiğinde, eşimle beraber derin bir araştırma sürecinde bulmuştuk kendimizi. O kadar fazla seçenek vardı ki. Ardı ardına görüşmeler yapıp, bilgi alıyorduk. Sonra bir gün Koç Üniversitesi’nden ortak arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Amerika'da Dogsun ile görüştük. Daha ilk anda pozitif bir elektrik almıştık. Aklımızdaki ilk yer Los Angeles olduğu için ve Amerika’da Doğsun da Los Angeles merkezli olduğu için içimize sinmişti. Sonrasında da süreci çok uzatmadan sözleşmemizi imzalayıp, rahatlamıştık. Los Angeles’a ayak bastığımız andan itibaren her şey son derece organizeydi. Doğum süreci son derece rahat ve sorunsuz geçti. Doktor, hastane ve hemşirelerden çok memnun kaldık. Doğum sonrasında pasaport işlemleri de çok kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Amerika’da Doğsun ekibi her zaman yanımızdaydı. Doğum öncesi ve sonrasında Los Angeles gibi bir şehirde bulunmak çok keyifliydi. Havası, insanları, gezilecek yerleri ile çok keyifli bir süreç yaşadık. Çok güzel anılarla ve bebeğimize çok kıymetli bir armağan vererek dönmüş olduk. Bu sürecin her anında yanımızda olan Amerika’da Doğsun ekibine sonsuz teşekkürler!


ANASTASIA - ZAFER Ö.

Doğum süreçlerinin son 5 ayını önce New York’ta sonra da Los Angeles’ta geçiren çiftimiz doğumlarını normal olarak gerçekleştirmişti. Doğumunun her zaman 27 haziranda gerçekleşmesini isteyen balerin Anastasia Hanım Amerika saati ile 26 Haziran 2015’te Türkiye saati ile 27 Haziran’da bebeği Arya’yı dünyaya getirdi. Santa Monica’da palmiyeler arasında ev tutan ailemiz şimdilerde Miami veya Los Angeles arasında yerleşim kararı veriyorlar. İlk göz ağrılarımızdan Arya prenses tam 4 ülkenin vatandaşlığına sahip.

“Her şey planlı ve çok samimiydi”

Amerikan vatandaşlığı ve beraberinde gelen bir hayli avantaj olduğu için bebeğimizi Amerika’da doğurmaya karar verdik. Yabancı bir ülkeye hiçbir şey bilmeden gitmek bizi korkutuyordu. Ancak her şey organizeydi, doğum, doktor ve hastane ile ilgili tüm deneyimlerimiz olumlu geçti. Doğum sonrası pasaport işlemleri de kısa sürede sonuçlandı. Doğum sürecinde Los Angeles’te bulunmak çok güzeldi. Unutamayacağımız bir tatil gibiydi. Hiç dönmek istemedik. Bütün detaylar biz gelmeden düşünülmüştü. Her şey planlı ve çok samimiydi, kendimizi hiç yalnız hissetmedik. Bize her konuda yardımcı oldular. Biz orada toplam 5 ay kaldık. Şu anda İstanbul’dayız. Çok güzel hatıralarla döndük. Aklımız orada kaldı. Hatırladığımız kötü bir şey yok. Doğum yapmak isteyen ailelere tavsiyemiz Amerika’da Doğsun’u arasınlar sonra da Los Angeles için valizlerini hazırlasınlar. Hiç korkmadan tatile gider gibi yola çıksınlar. Şehir, hastane ve doğumla ilgili her şeyin güzel geçeceğinden emin olabilirler. Biz giderken biraz endişelerimiz vardı. Ama hiçbir aksilik yaşamadık. Her şey mükemmeldi. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.


ELİF - MURAT Ç.

Yine ilk göz ağrılarımızdan olan Duru&Deniz ikizlerimiz, annemiz Elif Hanım 38 haftalık hamileyken sezaryen doğum ile dünyaya geldiler. Murat Bey’in Los Angeles’te yaşayan erkek kardeşi aracılığyla bizleri bulan ailemiz, süreçlerinin tatil tadında geçmesinden çok memnunlardı.

“Amerika'da doğum yapmak hayal değil”

Bebeklerimize iyi eğitim ve geleceğe sahip olabilmeleri için çift pasaport edindirmek istedik. Aynı zamanda Amerikan pasaportuna sahip olarak dünyayı vizesiz gezebilmelerine imkan tanımak istedik. İlk önce bizim için Amerika’da doğum yapmak hayal gibiydi. Doğum yaklaştıkça hayallerimizin gerçek olabileceğini öğrendik ve birtakım şüphe ve kaygılar oluştu. Nasıl gideriz, nerede kalırız, İngilizcemiz yeterli gelir mi gibi ama sağ olsun Amerika’da Doğsun sitesi bu şüphelerimizi ortadan kaldırdı. Doğum çok rahattı. Hayatımda başıma gelebilecek en güzel andı. Bütün doğum anını acısız şekilde duygularımla hissettim. Kızlarımın ilk nefes alışlarını ve hareketlerini o anda gördüm ve hissettim. Doktorum ve tüm hastane çalışanları çok yardım sever ve güler yüzlüydüler. Hem hastaneden hem de doktorumuzdan çok memnun kaldık. Doğum sonrası vatandaşlık ve pasaport işlemleri umduğumuzdan çok daha kolay ve çabuk oldu. Doğumdan sonra 10.günde dönüş için tüm evraklarımız hazırdı. Doğum sürecinde Los Angeles’te bulunmak rüya gibiydi. Huzurlu, mutlu, stressiz ve olabildiğince sağlıklı bir ortamda bulunmak son derece güzeldi. Ayrıca yemek konusunda kolaylıkla çok sağlıklı ve organik besinler bulabilmek bebeklerimizin sağlığı için önemliydi. Los Angeles bu konuda da gerçekten çok ayrıcalıklıydı. Bebeklerimize iyi bir gelecek sunmak ve anlamlı, güzel bir doğum hikayesi anlatmak isterseniz Los Angeles kesinlikle gitmeniz gereken yer.


MELİS & CAN D.

Sevgili Melis Hanım ve Can Bey’in küçük oğulları Derin, 2016 yazının Temmuz ayında dünyaya gözlerini Hollywood’da açtı. Doğumunu normal gerçekleştiren Melis Hanım doğum süreci boyunca West Hollywood’da 2 odalı evlerinde Derin’in gelişini beklemişti. Bizleri yine referanslarımız aracılığı ile bulan çiftimiz saglikla süreçlerini tamamladılar.