Amerika'da doğum konusunda aklınızda soru işareti kalmasın

Sık Sorulan Sorular

Amerika’da doğum ücretini neler etkiler?

Amerikada doğum maliyeti sizlere sunduğumuz paketlere göre değişiklik göstermektedir. Paketlerimiz; hastane, doktor, konaklama ve araç opsiyonlarının çeşitli kombinasyonlarını içermektedir. Paket maliyetleri; kalış süreniz, seçeceğiniz ev, seçeceğiniz araç, olası sezeryan doğum seçimi ve hastane özellikleri gibi etkenlere göre azalabilir veya artış gösterebilir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika'ya giderken doğumdan minimum ne kadar zaman önce seyahat edebilirim?

Uçaktaki kabin personeli, sağlığınız ve uçuş sırasında risk almamak adına gebelik durumunuzu öğrenmek isteyebilir. Hamileliğinizin 28. haftasından öncesine kadar uçuş yapmanızda bir sakınca yoktur. Hamileliğinizin 28. ve 34. haftaları arasındaysanız, ancak doktor izni ile uçağa binebilirsiniz. 34. haftadan sonra uçak seyahati yapmanız mümkün değildir. 

Amerika'dan dönerken doğumdan minimum ne kadar zaman sonra uçakla seyahat edebilirim?

Bebeğinizin sağlığı için doğumdan minimum 3 hafta sonra uçakla seyahat edebilirsiniz, 3 haftadan küçük bebeklerin uçuşuna hava yolu şirketleri müsaade etmemektedir. 3 Haftalık süre yasal işlemler için de uygun bir süredir. Amerika'da Doğsun ekibi olarak, doğum sonrasında yaklaşık 2 haftalık bir süre içinde çocuğunuzun vatandaşlık işlemlerini tamamlamış olacağız.

Amerika'da doğum yapmak için hangi vizeyi almalıyım?

Doğumunuzu gerçekleştirmek üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş yapmak için turist vizesine (B1/B2) başvurmanız gerekmektedir. Doğumdan sonra oluşabilecek komplikasyonları göz önünde bulundurarak dönüş biletinizi açık olarak almanızı tavsiye ederiz.

Amerika'daki hastaneye hangi testleri getirmeliyim?

Kontrol ve ölçümlerinizi önceden bize göndermenizi tavsiye ediyoruz. Doktorumuza danıştıktan ve bilgilerinizi paylaştıktan sonra sizlere gerekli olan belgeler bildirilecektir. İhtiyaç duyulduğu takdirde, burada da testlerinizi tamamlamanız için sizlere yardımcı oluyoruz.

Testlerim Türkçe bir sorun olur mu?

Testlerinizin Türkçe olması bir sorun teşkil etmez, terimlerin Latince olması tıp dilinde anlaşılırlığının sağlanması için yeterlidir.

Yanımda neler getirmeliyim?

Amerika’ya varış ayınıza bağlı olarak getirmeniz gereken kıyafetler değişiklik gösterecektir. Bebeğiniz için gerekli olan kıyafet ve eşyaları Amerika'dan alabilir veya yanınızda da getirebilirsiniz. Şehir içinde alışveriş konusunda sizlere yardımcı olacağız. Kullanacağınız pusetiniz doğumdan sonra tarafımızdan size verilecektir.

Türkiye'deki sürücü ehliyetim Amerika'da geçerli mi?

Sürücü ehliyetiniz Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş yaptığınız ilk 6 ay boyunca geçerlidir. Arzu ederseniz, Amerika'da bulunduğunuz dönem için sizin için dilediğiniz marka ve model araba kiralayabilceğimiz gibi Amerika'da geçerli olacak sürücü belgesi için de sizlere yardımcı olabiliriz.

İngilizce bilmiyorum ne yapmalıyım?

Amerika'da bulunduğunuz süre içerisinde, doğumunuz ile ilgili aklınızda her hangi bir soru işareti kalmasını istemeyiz. Muayene, test ve doğum süreçlerinde sizlere iletişim konusunda destek olacağız. Arzu ettiğiniz durumlarda ekstra tercüman servisimizden de faydalanabilirsiniz.