İyi bir gelecek için bebeğim Amerika'da Doğsun

amerika pasaportu

Amerikan Vatandaşlık Hakları

Amerikada doğum yapmanın en büyük avantajı bebeğinizin doğduğu andan itibaren ABD vatandaşı olmasıdır. Bebeğin Amerikan vatandaşı olması için Amerika Birleşik Devletleri sınırlarında doğması dışında başka bir şart aranmamaktadır. Vatandaşlık hakkı ömür boyu sürer. Bebeğiniz doğduktan sonra birkaç hafta içerisinde sosyal güvenlik numarasına ve pasaportuna sahip olur.

Çocuğunuz dilediği zaman Amerika'ya yerleşebilir, Amerika'da yaşama ve çalışma hakkına sahip olur. Bunun yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri çifte vatandaşlık hakkını elde eder. Her iki ülkenin de sosyal ve ekonomik imkanlarına ulaşma imkanına sahip olur.


amerikada eğitim

Amerika'da Eğitim Olanakları

Çocuğunuz, eğitim hayatı süresince hem Türkiye hem de ABD’de birçok imkana sahip olur. Türkiye’deki eğitiminde, yabancı uyruklu öğrencilere sağlanan ekonomik avantajlardan faydalanabileceği gibi, Amerika'da eğitim görmeyi tercih ettiği takdirde, Amerikan vatandaşlarına ücretsiz veya çok daha düşük ücretlerle eğitim veren dünyaca ünlü Amerikan okullarında eğitim alabilir.  

Amerikan vatandaşı olarak çocuğunuz eğitimi için sadece Amerikan vatandaşlarına uygulanan devlet kredi ve burslarından faydalanıp, eğitimi süresince staj ve çalışma imkanlarından yararlanabilir.


amerikada kariyer

Amerika'da Kariyer Olanakları

Küreselleşmenin ve uluslararası firmalarda kariyer edinmenin öneminin oldukça yüksek olduğu günümüz dünyasında, Amerikan firmalarında çalışma imkanının artması çocuğunuzun kariyer hayatına önemli derecede fayda sağlayacaktır.

Yabancıların ABD'de çalışabilmesi için Amerikan şirketlerinin sponsorlukları zorunludur. Çocuğunuzun Amerikan vatandaşı olması bu engeli ortadan kaldırır. Yine Amerikan vatandaşlığı ABD dışındaki birçok ülkede çalışmak için de önemli bir avantaj sağlamaktadır.


amerikaseyahat

Seyahat Özgürlüğü

Amerika'da doğum yapmanın gelecek için en önemli avantajlarından birisi de çocuğunuzun Amerika Birleşik Devletleri pasaportuna sahip olacak olmasıdır. Amerikalılar, farklı ülkelere vizesiz giriş bakımından dünyanın en ayrıcalıklı vatandaşlarındandır. 2016 senesi itibariyle Dünya genelinde 174 farklı ülkeye vizesiz girebilmektedirler.

Gerek ABD ve Kanada'nın gerekse Avrupa Şengen bölgesi ülkelerinin Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahiplerine vize uygulaması bulunmaktadır. ABD pasaportu ile çocuğunuz bu ülkeler dahil Dünya genelinde birçok ülkeye sınırsız giriş çıkış hakkına sahip olacaktır.